DÜNYA Haberleri Tümü

Genç kızı bu beladan kurtaran şey herkesi şaşırttı!

25 yaşında olan ve son 10 yılını egzama ile mücadele etmekle geçiren genç kızı bu beladan kurtaran şey herkesi şaşırttı. Çünkü kız bu hastalıktan yulaf sayesinde kurtuldu.

 Amy Louise James 25 yaşında ve son 10 yılı egzama ile mücadele etmekle geçti. Ancak onu egzamadan kurtaran şey ise herkesi şaşırttı, yulaf. 15 yaşında egzamaya yakalanan genç kızın rahatsızlığı o kadar ilerlemişti ki insanlardan "mide bulandırıcı" olduğu için özür dilemek zorunda kalıyordu.YILLARCA YARALARINI SAKLADI

Devamlı olarak kaşıntısı olan genç kız lise yılları boyunca atkı ve uzun kollu giysilerle vücudundaki yaraları sakladı. Daha sonra üniversitede hastalığın semptomları ilerleyince sürekli kaşınmaya başlayan, James'in vücudundan parçalar dökülmeye başladı. Sürekli derisi kanadığı ve iltihap aktığı için her gün çarşaflarını değiştiren 25 yaşındaki genç kızın hastalığı ise ünlü marketler zincirinden 1.99 İngiliz Sterlin'ine (yaklaşık 7,5 Türk Lirası) aldığı yulafı sürmesiyle düzeldi.Kendisi bu duruma inanamasa da İngiliz Cilt Derneği, yulafın nemlendirici olduğunu ve antioksidan etkisi sayesinde de cilt üzerinde iltihap önleyici bi etkisi olduğunu belirtiyor.


Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz
Facebook Yorumları