EKONOMİ Haberleri Tümü

Flaş.. Flaş.. Flaş.. TMSF ünlü iş adamının mallarını satacak!

TMSF Soma Holding patronu Alp Gürkan'a ait gayrimenkulleri satışa çıkardı.

 Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) , 2014 yılının Mayıs ayında mayıs ayında 301 işçinin yaşamını yitirdiği madenin sahibi ve Soma Holding’in patronu Alp Gürkan'ın toplam değeri 36 milyon TL seviyesinde olan gayrimenkullerini satışa çıkardı.TMSF, işadamı Korkmaz Yiğit’den olan alacakları nedeni ile, mallarına tedbir koyduğu Soma Holding’in patronu Alp Gürkan’a ait gayrimenkulleri satışa çıkardı. Hürriyet'ten Dinçer Gökçe'nin haberine göre satışa konulan bir dizi gayrimenkul ise işadamı Kemal Gülman'a ait. Gülman'a ait 8 ayrı yerdeki arsalar düzenlenecek ihale ile satılacak.

İŞTE O DEĞERLİ GAYRİMENKULLER

TMSF, Gürkan'ın yanı sıra Kemal Gülman'ın da aralarında olduğu birçok kişi ve şirketin mal varlığına tedbir koydurmuştu. Alp Gürkan'a ait satışa çıkarılan konutlardan biri İstanbul Ortaköy'de bulunuyor. 5 ayrı bağımsız bölümden oluşan binanın toplam değeri 34 milyon lirayı aşıyor. Yine, Gürkan'a ait Spine Tower'da bulunan daire de satışa konuldu.


(Spine Tower)

SPINE TOWER'DAKİ GAYRİMENKULE 1,6 MİLYON TL
Söz konusu gayrimenkulün değeri 1 milyon 640 bin TL. Gürkan'a ait olan ve satışa konulan son gayrimenkul ise Tarabya'da bulunuyor. Bu gayrimenkulün yarı hissesi için 460 bin TL değer biçildi. Spine Tower'daki gayrimenkule 1,6 milyon TL değer biçildi. Söz konusu gayrimenkullerin satış ihalesi 20 Nisan günü TMSF binasında yapılacak.KEMAL GÜLMAN'IN DA ARAZİLERİNİN DEĞERİ NE KADAR?
Satışa konulan bir kısım gayrimenkul ise işadamı Kemal Gülman'a ait. Gülman'a ait Tuzla'da bulunan 28 bin metrekarelik arsa için 28 milyon lira değer biçildi. Yine Gülman'a ait Gebze Balçık Köyü'nde bulunan 227 bin 161 metrekarelik arsa için ise 49 milyon 975 bin TL değer biçildi. Gülman'a ait olan diğer 6 ayrı arsa konumundaki gayrimenkul için ise toplam 13 milyon lira değer biçildi.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz
Facebook Yorumları