GÜNDEM Haberleri Tümü

"BAHÇELİ TEKLİFLERİ DAHİ DİNLEMEDEN HAYIR DEDİ"

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti İletişim Merkezinin (AKİM) 2 Milyon Gülen Yüz Ödül Töreni'nde konuşuyor...

Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları;

- Her AKİM telefonu AK Parti ile milletimizin arasındaki bağdır. Biz 12 yılda çok büyük işlere imza attık. Ben sayın Recep Tayyip Erdoğan'a ve Abdullah Gül'e bir kez daha teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun. Ak Parti AKİM'e gelen gönül dolu telefonlarla emuhtarıları yere çaldı, vesayet odaklarını yerle bir ederek halkın iradesiyle Cumhurbaşkanı seçti. Bu durum Cumhuriyet tarihinde bir ilktir. Allah yardımcınız olsun. Bütün AK Parti kadroları olarak yanınızdayız diyorum.

BİRLİKTELİK HESAPLARINI BOŞA ÇIKARDI

- Önümüzü kesmeye çalıştıkça hızımıza hız katıyoruz. AK Parti bir vefa hareketidir. AK Parti içinde nasıl bir iftaralar çıkacak diye nasıl hikayeler oluşturdular. AK Parti içinde şunlar yaşanır diyerek Türkiye'nin en büyük partisi olma özelliğini de yitirir dediler. Ama vefa ve birliktelik böyle bir beklentiyi boşa çıkardı. Önce dediler ki genel başkanlık karmaşası olur dediler, 3 dönemliklerle sıkıntı olur dediler, Cumhurbaşkanıyla arasında görüş ayrılıkları olur dediler. AK Parti'nin birlik ve beraberliği ile hızı engellenemez. AK Parti'nin fırtınası millet içindir ve bu davada gönüllülük vardır. Bu kadrolardan daha nice devlet adamları çıkacaktır.

BU DAVAYA GELEN GEMİLERİ YAKIP GELECEK

- Cumhurbaşkanlığı ve başbakanlık makamı üzerinden spekülasyon yapanlara bir kez daha sesleniyorum, siz ne yaparsanız yapın, bizim dava arkadaşlığımıza zerre miktar zarar veremezsiniz. AK Parti misyon hareketedir. Bu davaya gelen gemilerini yakıp gelecek. Tarık Bin Ziyad gibi gemileri yakıp gelecek. Çıkar, menfaat düşüncesi olabilir ama bunları yakıp gelecek. Arkadaşlar arasında görev değişiklikleri olacak bayrak değişimi olacak ama bu bayrak yere inmeyecek.

BAHÇELİ HER ŞEYE HAYIR DEDİ

- Türkiye'yi hükümetsiz bırakmayacağız dedik. Türkiye'de her hangi bir kaosun oluşmasına izin vermedik. Koalisyon görüşmelerinde her zaman hayır diyen Bahçeli'dir. 4 teklifi biz daha teklifi yapmadan hayır diyeceğini açıklamıştır. Bu söylediğimin gerçek olmadığını söyleyemeyecektir. Sayın başbakan sizinle bir koalisyon kurmayız. Seçim hükümetinize, azınlık hükümetinize hayır deriz.Meclis içinde olan her şeye hayır diyen Bahçeli'dir. Her ihtimale hayır dedi. Biz hayırlı yola çıkalım dedik. Şerin tersi anlamında hayırlı yol dedik ama Bahçeli yanlış anladı herhalde ret anlamında hayır dedi.

- Sizin adınıza hiç birinize yanlış bir şeyi söylemem dedim. Şunlara şunlara hayır dediniz teyit ediyor musunuz dedim. Evet hayır diyorum teyit ediyorum dedi. Bu milletin hükümete ihtiyacı var. Bütün yollar kapanınca Cumhurbaşkanı tarafından tarafıma seçime gitmek için hükümet kurma görevi tevdi edildi. Tüm bunlara rağmen genel başkanlarla yinede görüşürüm dedim maalesef telefonlarımızı bile kapatırız dediler.

GÜNEŞ MOTEL OLAYI CHP ÜRÜNÜDÜR

- Bize Güneş Motel yakıştırması yapanlar kusura bakmasınlar. Bize siyasi ahlak dersi verenler kendi geçmişlerine baksın. Güneş Motel olayı Cumhuriyet Halk Partisi'nin ürünüdür.
Baskılara karşı direnerek devlet adamı ahlakını gösterdiği için huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum. Sayın Türkeş büyük baskı altına alında, dirayetle direndi. Sayın Türkeş Devlet ahlakını ortaya koydu.
 

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz
Facebook Yorumları