GÜNDEM Haberleri Tümü

Öldürülen teröristin köyünde sessizlik hakim!

Savcı Kiraz'ı şehit eden ve operasyonda ölü ele geçirilen DHKP-C'li iki teröristten Bahtiyar Doğruyol'un köyünde sessizlik hakim. Köy tabelasındaki yazı da dikkat çekti.

 İstanbul'daki Çağlayan Adalet Sarayı'nda odasında saatlerce rehin aldıkları Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ı şehit eden ve düzenlenen operasyonda ölü ele geçirilen DHKC'li iki teröristten Bahtiyar Doğruyol'un köyünde sessizlik hakim...Ardahan'a bağlı Hanak İlçesi'ne bağlı İncedere Köyü muhtarı Erdoğan Köroğlu, Doğruyol ailesinin yıllar önce İstanbul'a göç ettiğini ve köyde aileden kimsenin bulunmadığını söyledi.
Hanak ile İncedere Köyü arasında bulunan ve diğer köylerin de yazılı olduğu talebanın üst köşesinde boya ile DHKP- C yazılı olması dikkat çekti.

MUHTAR GAZETECİLERİ BİLGİLENDİRDİ

Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edilmesinden sonra dikkatler, ölü ele geçirilen 2 teröristten Bahtiyar Doğruyol'un doğum yeri olan Hanak İlçesi'ne bağlı İncedere Köyü'ne çevridi. Ardahan'a 57, Hanak'a 12 kilometre uzaklıkta bulunan ve 99 haneli 441 nüfuslu İncedere Köyü'nün muhtarı Erdoğan Köroğlu, köye gelen gazetecileri bilgilendirdi.AİLEDEN KİMSE YOK
Doğruyol ailesinin yıllar önce İncedere Köyü'nden İstanbul'a göç ettiğini ve Esenyurt'ta oturduklarını belirten Muhtar Köroğlu, aileden köyde kimsenin kalmadığını ifade etti.TABELADA DİKKAT ÇEKEN YAZI
Üzücü olayı köylülerin televizyonlardan öğrendiğini anlatan Muhtar Köroğlu, olaya çok üzüldüklerini söyledi. Hanak ile İncedere Köyü arasında bulunan ve diğer köylerin de yazılı olduğu talebanın üst köşesinde boya ile DHKP- C yazılı olması dikkat çekti.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz
Facebook Yorumları