YAŞAM Haberleri Tümü

''DEVLET YARDIMI YAPIYORUZ'' DİYEREK YAŞLI KADINI SOYDULAR

İstanbul'da hırsızlar, "Devlet yardımı dağıtıyoruz" diyerek oyaladıkları yaşlı bir kadının yaklaşık 100 bin lira değerindeki mücevherlerini çaldı.

İstanbul Sarıyer Emirgan'da, hırsızlar, "Devlet yardımı dağıtıyoruz" diyerek oyaladıkları yaşlı bir kadının yaklaşık 100 bin lira değerindeki mücevherlerini çaldı.
Olay, öğle saatlerinde Emirgan Yunus Ağa Sokak'ta meydana geldi. İddiaya göre, kimliği henüz belirlenemeyen 2 kişi, evde tek başına yaşayan Suna Gündoğdu'nun kapısını çalarak, "Devlet yardımı dağıtıyoruz" dedi. Gündoğdu'nun yardım istemediğini söylemesine rağmen, kimliği belirsiz kişiler, "Zengin-fakir ayırt etmeden, 55 yaş üstü herkese yardım dağıtılıyor, size de verelim" diyerek ısrar etti.

Bu kişilerle kapı aralığından konuştuğunu belirten Suna Gündoğdu, "Kapıyı açıp "Almam" dedim. Bu sefer kapının aralığından bana 200 lira verdi, "Üstünü müdürüm getirip verecek" dedi. "Üstünü falan istemiyorum" dedim. "Teyze, bunu sen al, bana 100 lira getir" dedi. Sonra gittim getirdim, bu kez de bozuk diye kabul etmedi. "200 lirayı geri getirin, ben size geri vereyim" dedi. Sonra 200 lirasını geri getirdim" diye konuştu.

Evinin birçok penceresinin demirli olduğunun altını çizen Suna Gündoğdu, "Benden su istediler; suyu verdikten sonra odama geçtiğimde gördüm ki mücevherlerimin bulunduğu çantanın içi boşaltılmış. Evin tüm pencereleri kapalıydı. Bir tek torunumun odasının penceresini kapatmayı unutmuşum. Kapıdakiler beni oyalarken, biri de oradan girmiş galiba. Aslında pencere yerden de yüksek, nasıl girmişler anlayamadım. Ailemden yadigar mücevherlerim vardı. Maddi değeri çok yüksekti, 100 bin liradan fazlaydı. Manevi değeri ondan da büyük. Onlara çok üzüldüm" dedi.

Evden parmak izi alan polis, hırsızların yakalanması için çalışma başlattı.

 

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz
Facebook Yorumları