YAŞAM Haberleri Tümü

Terör Örgütü Bu Sefer Ne Yapıyor ? Görenler Şaştı Kaldı!!

PKK'lıların kürek, tırmık gibi geleneksel tarım araçları ile tarlada çalışırken çekilen fotoğrafları şaşkınlığa neden oldu.

Çözüm süreci çerçevesinde Türkiye'de silahlı mücadeleyi bırakan PKK, çok sayıda silahlı mensubunu da Kuzey Irak'a çekti.

Öcalan'ın demokratik özerklik projesinin içerisinde ekolojik yaşam da yer alıyor. Kandil'de üslenen PKK, geçmiş yıllarda başta gıda olmak üzere ihtiyaç maddelerinin önemli bölümünü Erbil'den sağlıyordu. Kandil çevresindeki köyler de, lojistik amaçlı olarak kullanılıyordu.
Türk jetlerinin bombalamaları nedeniyle PKK'nın Kandil'deki hareketliliği de kısıtlıydı. Çözüm süreci ile birlikte Kandil'de bombalanma baskısından kurtulan PKK, yeni örgütlenmelere de yöneldi.
PKK, geçmiş yıllarda bahar aylarında silahlı mensuplarını, eylem yapmaları için Türkiye'deki üslerine gönderiyordu. Ancak bu bahar PKK'lı bazı gruplar, tarlaya indi. PKK, Kandil'deki düzlük bölgelerde tarla olmaya elverişli arazilerde organik tarıma yöneldi. PKK'lı grupların, tarlaları belledikleri, mevsim itibariyle ekim yapmaya başladıkları belirtildi. PKK'lı grupların, tarlada çalışırken de üniformalı olmaları dikkat çekti.
PKK'lıların belirli saatlerde eğitim yaptıkları, bunun dışında günün önemli bölümü tarlada çalışmaya ayırdıkları kaydedildi. PKK'lıların, Kandil'de ağırlıklı olarak sebze ve meyve tarımına yöneldikleri dile getirildi.

 

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz
Facebook Yorumları